11/01/2016

Youtube po azjatycku
Cześć, dzisiaj post pisany przez nas obie dotyczący youtub'erów w jakimś stopniu powiązanych z Azją, czy to ze względu na narodowość czy treść jaką publikują.

Dzisiejszy post będzie pierwszą częścią całego tematu. Dotyczy on tylko polskich youtube'rów.YOUTUBE'RZY POLSCY
1.
KRZYSZTOF GONCIARZ

Jest to bardzo znany youtube'r mieszkający na stałe w Japonii. Jest podróżnikiem i prowadzi firmę  Tofu Media. Azjatyckie kraje, które odwiedził to: Japonia, Korea, Chiny. Tajwan, Indonezja i wiele innych. Aktualnie posiada 478 508  subskrypcji.


2.

WERONIKA TRUSZCZYŃSKA


To również znana youtube'ka zamieszkująca Szanghaj. Nagrywa filmiki o: kulturze Chin, mitach na temat tego państwa, wymowie przeróżnych chińskich nazw itd. Była w Chinach, Korei i Malezji. 
Obecnie ma 79 279  subskrypcji.
3.
PYRA W KOREI


Jej nazwa pochodzi od miejsca jej urodzenia (Poznań). Prawdziwe imię Pyry w Korei to Agnieszka. Na stałe mieszka w Korei, w Seulu. Kręci filmiki wszelkiego rodzaju dotyczące Korei np. o kosmetykach, nauce języka koreańskiego i o k-popie. Ma chłopaka Koreańczyka, Taejina. Aktualnie posiada 12 609 subskrypcji.


4.

PO POLSKU PO KOREAŃSKU
Jest to mama dwójki dzieci, żona Koreańczyka. Mieszka ona na stałe w Polsce z rodziną, jednak co jakiś czas wyjeżdża na dłuższy czas do Korei. Kręci dużo vlogów, opowiada historie o swoim małżeństwie i Korei. Posiada 3 546 subskrypcji.


5.

CUKIER/AZJATYCKI CUKIER
Dziewczyna posiada dwa kanały - Azjatycki cukier i Cukier. Mieszka w Singapurze. Kręci vlogi, filmiki urodowe, niekiedy rysownicze. Na pierwszym kanale ma 100 310 subskrypcji, a na drugim 25 150. 


6.

KEITAH LANGUAGES
Nastoletnia dziewczyna z niezwykłym talentem do języków. Na swoim kanale uczy języka koreańskiego. Sama uczy się japońskiego, koreańskiego, hiszpańskiego, angielskiego i to chyba wszystko. Interesuje się projektowaniem nadruków na ubrania. Liczba jej subskrypcji wynosi 1 793.7.

UNBRIDLED BUFFALO


Kanał prowadzą dwie dziewczyny: Carol i Ann. Kręcą filmiki dotyczące k-popu np. exo on crack, wywiady z idolami i "ubtv". Obie bardzo przykładają się do prowadzenia kanału. Teraz mają 15 745 subskrypcji.


8.

  BOHAN | 波汉 - CHIŃSKI I CHINY Z PIERWSZEJ RĘKI

 

Mężczyzna mieszkający w Pekinie wraz z żoną Chinką. Skończył, jak sam mówi "łataną" sinologię. Jego filmiki dotyczą nauki języka chińskiego i życia codziennego w Pekinie. Posiada 3 857 subskrypcji.Linki do filmików:
Krzysztof Gonciarz - klik
Weronika Truszczyńska -klik
Pyra w Korei - klik
Po polsku po koreańsku - klik
Cukier/Azjatycki Cukier - klik klik
Keitah Languages - klik
Unbridled Buffalo -klik
Bohan - klik

Mamy nadzieję, że post Wam się spodobał. Piszcie, których  youtuberów znacie, a którzy są Wam obcy :) Czy chcielibyście poznać youtuberów prowadzących kanały o Azji pochodzenia azjatyckiego? Jeśli tak to poinformujcie nas w komentarzach.
4 komentarze:

 1. Cieszy mnie to, że teraz coraz to więcej osób nagrywa filmiki na YouTube związane z tematyką Azji, kilka miesięcy temu odkryłam kanał Weroniki i od tamtej pory nie omijam ani jednego filmu. Jeszcze nigdy nie widziałam żadnego z filmików zagranicznych YouTube'rów, których wymieniłaś- z chęcią zobaczę jak nagrywają :3
  http://ciszamysli.blogspot.nl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię Weronikę i Azjatycki Cukier ♡

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam niestety tylko niektórych z podanych wyżej YouTube'rów, chyba muszę zacząć oglądać

  OdpowiedzUsuń
 4. Wymienienie nas razem z resztą tych kanałów uważam za wielki komplement :D /Ann

  OdpowiedzUsuń