6/20/2016

COPIC Marker - profesjonalny system wiecznych pisakówCo to są COPICKI? O co chodzi z tymi markerami? Czemu są one tak świetne i do czego służą? Dzisiaj odpowiem na te pytania i przedstawię wam system COPIC Marker oraz opowiem o tych niesamowitych pisakach.

Zacznijmy od prostej definicji:
COPIC Marker to profesjonalny system wiecznych pisaków, pozwalający na wielokrotne uzupełnienie wypisanego pisaka dedykowanymi tuszami Various Ink. Oferuje także możliwość wymiany na nowe zużytych końcówek, dostępny w 358 kolorach i czterech liniach produktowych - Classic, Sketch, Ciao i Wide

Wielokrotne uzupełnianie pisaka, wymiana zużytych końcówek, wiele rodzai markerów to nie wszystko co oferują nam COPICKI. Podstawową rzeczą jest to, że są one na bazie alkoholu dzięki czemu idealnie się ze sobą łączą i dają nam możliwość stworzenia nowych barw i palet kolorów. Niestety ze względu na to, że bazą markerów jest alkohol przebijają one papier, na którym się nimi rysuje. Nie jest to jednak duży minus, ponieważ pisaki pomimo tego dają cudowne efekty.
Kolejna rzecz to duża ilość dodatków i gadżetów, które umilają nam zabawę z COPICAMI i upiększają nasze prace. Takimi akcesoriami są: różnego rodzaju aerografy i kompresory, bloki rysunkowe i papiery, końcówki o różnych kształtach i zakończeniach, stojaki, displeje i portfele, wzorniki kolorów, cyrkle, gąbki, biel kryjąca, i wiele, wiele więcej.
Nie zapomnijmy, że są to japońskie markery, dlatego też post o nich pojawia się na blogu.

Przejdźmy teraz do przedstawienia i krótkiej charakteryzacji rodzai tych wiecznych markerów.

COPIC ciao to wieczny marker napełniany tuszami Various Ink przeznaczony dla wszystkich, począwszy od dzieci chcących rysować i malować, a skończywszy na profesjonalnych projektantach i grafikach. MADE IN JAPAN !
Zaopatrzony w dwie wymienne końcówki - duży pędzel i pół szeroką ściętą, będzie z pewnością znakomicie służył wszystkim tym, którzy zaczynają przygodę z rysunkiem, ilustracją, komiksem czy Mangą. Idealne narzędzie dla studentów kierunków artystycznych i projektowych.
Dostępny pojedynczo i w zestawach w bogatej gamie kolorystycznej zawierającej 180 kolorów.
Dzięki możliwości wielokrotnego napełniania staje się narzędziem wiecznej kreacji.
Przy pomocy jednej butelki tuszu Various Ink można go do 16 razy całkowicie napełnić tuszem, co daje cenę po napełnieniu tylko 2,32 zł !

Classic COPIC marker zaopatrzony w dwie wymienne końcówki: szeroką i precyzyjną. Gama końcówek zawiera 9 różnych wielkości/szerokości w tym końcówkę typu pędzel. 214 dostępnych kolorów i odcieni. Pisak na wiele lat  po wypisaniu może być ponownie napełniony przy pomocy tuszu Various Ink. Przy pomocy jednej butelki tuszu Various Ink można go do 8 razy całkowicie uzupełnić tuszem.

COPIC shetch - najszersza gama kolorystyczna - 358 dostępnych kolorów i odcieni! Marker zaopatrzony w dwie wymienne końcówki: średnio-szeroką i końcówkę typu "duży pędzel". Pisak na wiele lat - po wypisaniu jest gotowy do ponownego napełnienia przy pomocy tuszu Various Ink. Jedną butelką tuszu Various Ink można go do 12 razy całkowicie uzupełnić tuszem, co daje cenę po napełnieniu tylko 3,09 zł !

COPIC Wide -  35 dostępnych kolorów i odcieni. Marker z końcówką o szerokości 2,1 cm. Wymienną w razie potrzeby na szeroką końcówkę kaligraficzną. Końcówki są odporne na ścieranie. Pisak na wiele lat - napełniany przy pomocy tuszu Various Ink; jedną butelką tuszu Various Ink można napełnić 6 markerów COPIC Wide, co daje cenę po napełnieniu tylko 6,19 zł !

Na koniec kilka moich przykładowych COPICKÓW  :)

COPIC CLASSIC 
Kolor RV34 - dark pink
_________________________________
COPIC CLASSIC
kolor E00 - cotton pearl
_________________________________
COPIC CIAO
kolor B39 - prussian blue
_________________________________


COPIC CIAO
Kolor BF34 - horizon green
_________________________________

No i to tyle w dzisiejszym poście. Nie jest to moja cala kolekcja COPICKÓW, ale jeśli chcecie mogę poświęcić mojej kolekcji cały post, który kiedyś się ukaże. Mam nadzieję, że wpis się Wam podobał i okazał się być przydatny :) 
4 komentarze:

 1. Kiedyś korzystałam z tych markerów i były naprawdę świetne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Łooo to istnieje takie cos ? *O* świetne !

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy o tym nie słyszałam ;D Świetny post nauczył mnie czegoś nowego ;)
  Obserwuję :)
  Zapraszam na --> Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
 4. Akurat chciałam spróbować sił w markerach i szukałam jakiś fajnych. Dobrze, że weszłam na tego bloga ^^
  Wypróbuje je na pewno!

  OdpowiedzUsuń