10/15/2016

Halloween w Azji

Teledysk zepsołu Boyfriend do piosenki "Witch"

Wielkimi krokami zbliża się do nas Halloween, czyli święto wywodzące się z celtyckiego obrzędu Samhain.

Halloween (31.10.16r.) coraz bardziej rozpowszechnia się nie tylko w Europie, ale też w Azji. Jednak sposoby obchodzenia tego święta bywają bardzo różne. Nawet na tym samym kontynencie ludzie bardzo odmiennie ja traktują.
 1. Chiny - tutaj Halloween ma na celu wspominanie zmarłych i uwolnienie niespokojnych dusz do nieba. Chińczycy ofiarują jedzenie i wodę i zapalają światła, które mają posłużyć za przewodnika zmarłym duszom. Chińczyk, który otoczony jest zmarłymi uważany jest za pechowca. Mieszkańcy"Państwa Środka" spalają też papierowe łodzie (głównie mnisi).
 2. Hongkong - z racji tego, że Hongkong też należy do Chin Kontynentalnych, Hongkończycy bardzo podobnie obchodzą Halloween. Przynajmniej idea tego święta jest taka sama. Mieszkańy tego regionu palą zdjęcia owoców lub pieniędzy wierząc, że to przyniesie ulgę światu zmarłych.
 3. Japonia - Ten kraj posiada własną wersję Halloween, która nosi nazwę"Festival Obon"i  obchodzona jest w lipcu/sierpniu. Japończycy przygotowują specjalne, mroczne potrawy i jaskrawoczerowne latarnie, które są umieszczane w łodziach lub na powierzchniach rzek.

  Exo <3
 4. Korea - tutaj Haloween przypomina nasze Święto Zmarłych. Całe rodziny koreańskie odwiedzają groby i przyozdabiają je kwiatami, ofiarują jedznie i napoje w celu okazania szacunku zmarłym przodkom rodziny.
Jednak w każdym z tych krajów, tak jak u nas czy w USA ludzie przebierają się za wampiry, wilkołaki, wróżki lub nawet gejsze.

Got7

Niektórzy przebierają się nawet za swoje ulubione słodyczeKtóry sposób obchodzenia Halloween najbardziej Wam się podoba? A może jakieś przebranie szczególnie trafiło Ci do gustu?4 komentarze:

 1. Fajny post i ciekawe zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie, że dodałaś takie zdjęcia. Bardzo podoba mi się takie obchodzenie tego święta. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już obserwuję twój blog,naprawdę mi się spodobał dzięki tobie poznam trochę kulturę twgo kraju,polecę też twój blog mojej koleżance który kocha Azję ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo nam miło. My również kochamy Azję. Chciałybyśmy też przypomnieć, że blog prowadzą dwie osoby - Sohee i Mitsuki :*

   Usuń